خرید لوستر

خرید لوستر | فروشگاه آنلاین نور لوستر
خرید لوستر | فروشگاه آنلاین نور لوستر
خرید لوستر | فروشگاه آنلاین نور لوستر
خرید لوستر | فروشگاه آنلاین نور لوستر
خرید لوستر | فروشگاه آنلاین نور لوستر
خرید لوستر | فروشگاه آنلاین نور لوستر

خرید لوستر و بیان نکات آن ( چگونه بهترین لوستر را بخریم ؟! )

چه چیزی اغلب در کلمه ” خانه ” برای ما تداعی می شود ؟ صندلی راحتی که محبوب شماست و توسط یک چراغ روشن شده است و خانواده ای که کنار یک میز ناهار خوری ، زیر یک لامپ ، آباژور و لوستر جمع شده اند . همچنین محیطی با نورهایی نرم و روشنی نورهای شب ؛ اگر به این فکر کنید ، تقریباً همیشه نور وجود خواهد داشت و با ایجاد و طراحی صحیح نورها در فضای داخلی و دکوراسیون خانه به گرمای آن می افزائیم و این موضوع در درجه اول مربوط به لامپ های سقفی و لوسترهاست .
امروزه در فروشگاه ها مدل های زیادی از لوسترها و چراغهای سقفی ارائه می شود . با وجود چنین تنوع بالایی طبیعی است که شما سر در گم شوید و نیاز اصلی خود برای متناسب با نیاز خود را فراموش کنید . بنابراین ، شما باید قبل از خرید لوستر به صورت کامل جزئیات آن را بشناسید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید و در تنوع بی نظیر آنها سردرگم نشوید . در ادامه نحوه انتخاب لوستر مناسب را بررسی خواهیم کرد .

در هنگام خرید لوستر کدام مدل را انتخاب کنید ؟

انواع مختلف لوسترها و چراغ های سقفی وجود دارد : آویز و لبه دار ، کریستال و پلاستیک ، با لامپ های LED یا لامپ های رشته ای ، با سناریوهای روشنایی پیچیده و یا حتی با ریموت کنترل . برای انتخاب مدل های جدید لوستر برای حمام ، آشپزخانه ، راهرو ، لامپ های دارای ریموت کنترل یا آنهایی که با پنبه روشن شده اند ، مهمترین ویژگی هایی که هنگام انتخاب لوستر به آنها توجه می شود را در نظر بگیرید .

دیواری و سقفی :

هنگامی که برای خرید به یک فروشگاه لوستر و چراغ آویز مراجعه می نمائید متوجه خواهید شد که لوسترها ، هم در سقف و هم بر روی دیوارها قابل نصب است . بعضی اوقات تنوع کاملی از آنها وجود دارد . چنین گزینه هایی برای اتاق های کوچک با سقف کوتاه ایده آل هستند ، چراکه آنها « ارتفاع » را نمی خورند ! و فضای زیادی را به خود اختصاص نمی دهند . چراغ های دیواری و سقفی محکم به نظر می رسند و در مدل های مدرن تقریباً برای هر اتاق مناسب هستند ؛ در حمام ، مهد کودک ، آشپزخانه و راهرو . اغلب بر روی آنها می توانید قاب های قابل تعویض پیدا کنید که در اشکال مختلفی وجود دارد ؛ دایره ، کروی ، مربع ، مستطیل و …. . همچنین باید به شفافیت سقف توجه ویژه ای شود ، زیرا درجه روشنایی اتاق به طور مستقیم به آن بستگی دارد .
چراغ آویزها با سیم یا زنجیر بوسیله یک سینی به سقف متصل می شوند . بیشتر اوقات می توان ارتفاع این سیم ها را تنظیم کرد . اگر چندین عدد از این چراغ آویزها بر روی یک سینی وجود داشته باشد ، این مدل لوستر محسوب می گردد . چراغ آویزها را می توان از مواد مختلفی مانند شیشه ، پارچه ، چوب یا فلز تهیه کرد . ساختار لامپ های لوسترهای آویز نیز بسیار متنوع است و تقریباً می توانند در هر فضای داخلی قرار گیرند ، به شرطی که سقف از ارتفاع کافی برخوردار باشد .
در یک دسته جداگانه لوستر ، لوسترهای ریسه ای وجود دارد . آنها از تعداد زیادی پلافند و عناصر تزئینی تشکیل شده اند که به سمت پایین آبشار می شوند . لوسترهای ریسه ای زیبا هستند ، اما معمولاً بسیار بزرگند ، بنابراین آنها فقط برای اتاق های بزرگ و با سقف بلند مناسب هستند : به عنوان مثال ، برای سالن های مهمانداری .

تعداد و نوع لامپ ها

یک عامل مهم در هنگام انتخاب لوستر تعداد لامپ هاست . اگر شما نیاز به روشن کردن یک اتاق بزرگ با سقف های بالا دارید ، باید اولویت خود را به یک لوستر چند منظوره یا ترکیبی از لامپ های منفرد قرار دهید . اگر محیط داخلی خیلی بزرگ نباشد ، ممکن است یک لامپ تک یا چندین چراغ روشنایی کافی باشد . همین دلیل است که نوع لامپ در هنگام خرید لوسترها نقش مهمی را ایفا می کنند که باید مورد بررسی قرار گیرند :

چراغ های ال ای دی ( LED ) :

امروزه یکی از راه حل های امیدوار کننده و سازگار با محیط زیست محسوب می شوند . در مرحله اول ، LED ها می توانند تا ۹۰٪ در مصرف برق صرفه جویی کنند ، که نه تنها برای کیف پول ! بلکه برای محیط زیست نیز مفید است و ثانیا ، آنها تقریباً گرما تولید نمی کنند ، از مقاومت ، قابلیت اطمینان و دوام بالایی برخوردار هستند . علاوه بر این ، طراحان بر این باورند که برای خرید لوستر نور لامپهای LED تمیزتر است . تنها عیب آنها قیمت نسبتاً بالای آنهاست که با این حال با توجه به مصرف پایین و ماندگاری بالا جبران می گردد .

لامپ های فلورسنت ( کم مصرف ) :

که با صحبت از این منابع نوری درخشان ، اغلب ما نور غیر طبیعی و آزار دهنده را به یاد می آوریم . همه کسانی را که در یک موسسه دولتی مانند کلینیک یا سازمان بوده اند ، مورد آزار و اذیت قرار می دهد . چنین لامپ ها اغلب می سوزند . با این حال ، امروزه لامپهای فلورسنت به طور قابل توجهی بهبود یافته و با مصرف اقتصادی برق ، عمر طولانی مدت و انتقال حرارت کم ساخته می شوند .
با این حال ، این لامپ ها می توانند خطرناک باشند : هنگامی که آنها تحت فشار قرار گیرند یا بشکنند ، مواد خطرناکی می تواند آزاد شود . همچنین خاطر نشان شده است که نور درخشان به دلیل درخشندگی آن می تواند باعث کرنش چشم شود و می توان گفت هزینه خرید این لامپ ها بسیار زیاد است .

لامپ های رشته ای :

این مدل که یک نسخه کلاسیک است از کودکی برای ما آشناست . لامپ های رشته ای انواع مختلفی از حیث اندازه ، قدرت و قیمت دارند . با این حال ، این لامپ ها دوام زیادی ندارند و نسبت به همتایان خود با صرفه جویی در مصرف انرژی ، انرژی بیشتری مصرف می کنند . بنابراین « چهل وات » و « صد وات » که برای همه آشنا هستند ، عدد های بسیار بزرگی برای مصرف برق است .
هنگام انتخاب لامپ ها ، نه تنها نوع آنها ، بلکه قدرت آنها را نیز در نظر بگیرید چراکه میزان روشنایی بستگی به این شاخص دارد . برای محاسبه توان کل ، لازم است که قدرت تمام لامپ های لوستر محاسبه شود . به طور متوسط ، قدرت نور برای اتاق نشیمن باید ۲۵۰ وات ، برای اتاق های کوچک ( خواب یا حمام ) ۱۱۰ وات و برای آشپزخانه متوسط یا کوچک حدود ۱۵۰ وات باشد .

جنس خرید لوستر

پس از تصمیم گیری در مورد نوع لامپ و طراحی ، تصمیم گیری در مورد جنس لوستر نیز مهم است . مواد مختلف نه تنها از یک سبک و روحیه خاص پشتیبانی می کنند ، بلکه ویژگی های متفاوتی نیز دارند .
لوسترهای شیشه ای ملایم تر و ظریف تر به نظر می رسند ، اما مراقبت از آنها دشوارتر است و شکننده هستند . اگرچه شایان ذکر است که بلوئر های گرد و غبار و تمیز کننده های مدرن می توانند وظیفه مراقبت را به طور قابل توجهی تسهیل کنند . علاوه بر این ، هیچ لامپ سقفی دیگری نمی تواند جایگزین زیبایی کریستال در اتاق نشیمن شود .
لوسترهای فلزی بادوام تر هستند ، می توانند از برنز ، مس ، برنج ، فولاد ساخته شوند ، از جنس طلا ، نیکل یا کروم باشند و فرم های آنها بسیار متنوع است .

لوسترهای چوبی برای هر فضای داخلی مناسب نیستند . آنها به سبک سنتی به نظر می رسند ، بنابراین اغلب در خانه های روستایی و کلبه ها مورد استفاده قرار می گیرند . چنین لوسترهای می توانند دلپذیری ویژه ای را ایجاد نمایند . با این وجود ، لازم به یادآوری است که لوسترهای چوبی در برابر آفت ها کمترین مقاومت را دارند ، به راحتی مشتعل می شوند و در مجاورت رطوبت و دمای داخل خانه نیازهای ویژه ای دارند .
یکی دیگر از گزینه های عالی لوسترهای دستساز است . آنها غیر معمول و بسیار شیک به نظر می رسند و هیچ محدودیتی برای تخیل طراحان وجود ندارد : آنها لامپ هایی را به صورت حرفه ای با عبور نور از توری ، مخمل و غیره ایجاد می کنند . در اتاق های مرطوب ، از چنین لوسترهایی استفاده نمی شود ، اما در موارد دیگر آنها می تواند یک گزینه عالی باشد .
لوسترهای پلاستیکی مزایای بسیاری دارند . در مرحله اول ، آنها مقرون به صرفه هستند . ثانیا ، از شیشه یا فلز روشن تر است و ثالثا بر خلاف لامپ های چوبی و پارچه ای ، می توانند در هر اتاقی قرار بگیرند . علاوه بر این ، در این دسته انتخاب عظیمی از اشکال و رنگ سایه ها وجود دارد . البته این لوسترها آنچنان لوکس نیستند و بندرت پیچیده هستند ، اما با این وجود جزئیات جزیی از یک فضای داخلی کاربردی خواهند بود .
نکته مهمی که هنگام خرید لوستر باید به آن توجه داشته باشید عدم وجود رزین های فنول-فرمالدئید در ترکیب پلاستیک است چراکه در هنگام گرم شدن ، فنل آزاد می شود و برای سلامتی بسیار خطرناک است . بنابراین ، انتخاب تولید کنندگان و برندهای قابل اعتماد بسیار مهم است .
لوسترهای کاغذی که این مدل ها در طراحی مدرن در سبکهای مختلف بسیار مورد تقاضا هستند . حتی می توانید خودتان این کار را انجام دهید . اما به یاد داشته باشید که چنین لوسترهایی به راحتی می شکنند ، خراب می شوند ، در برابر آتش و رطوبت مقاوم نیستند و همیشه نور را به خوبی منتقل نمی کنند .

سبک لوستر

ضروری است که لوستر کاملاً متناسب با فضای داخلی و سبک طراحی آن باشد ، به طوری که آن را تکمیل کند . بنابراین ، لازم است به رنگ لوستر ، جنس لوستر و همچنین به طرح آن ساخت توجه نمائید .
سبک کلاسیک : شاید این فراگیرترین سبکی باشد که وقتی در مورد لوستر صحبت می کنیم ، ارائه می دهیم . در اکثر اوقات ، این لوسترها ظریف و حتی لوکس به نظر می رسند . آنها بسیار پیشرفته و قادر به ایجاد یک فضای جذاب در اتاق هستند . این مدل ها در اتاقهای نشیمن ، اتاقهای بزرگ و سالن های با سقف بلند ایده ای ایده آل به نظر می رسند . جنس این سبک از لوستر را می توان از شیشه ، فلز ، کریستال وبا شکل هایی شبیه گل ، قطره یا سایر عناصر ظریف ساخت .
سبک مدرن : این لوسترها ، مدل های هنری هستند که اغلب از شیشه یخ زده و فلز ساخته شده اند . آنها را می توان در یک فضای مینیمالیستی و کلاسیک استفاده کرد . در آشپزخانه ، اتاق نشیمن ، اتاق خواب ، مهد کودک و در سایر اتاق ها مانند اتاق رختکن .
سبک سنتی : سبکی که از هرگونه وسایل ساخته شده از مواد طبیعی است و در هر منطقه ای دوستداران خود را دارد . مانند استفاده از لوسترهای چوبی و کاغذهای آسیایی در کشورهای ژاپن و چین ویا استفاده از لوسترهای پارچه ای در اسکاندیناوی .

قیمت لوستر

می توان گفت در حال حاضر از مهمترین عوامل در هنگام انتخاب لوستر ، قیمت آن است . این مورد از چندین مؤلفه تشکیل شده از جمله تولید کننده ، جنس مواد استفاده شده ، نوع و سبک طراحی ، لامپ های مورد استفاده و مشخصات فنی بستگی دارد .

اقتصادی ترین نوع لوسترها در حال حاضر ، همانطور که در بالا اشاره کردیم ، لوسترهای کاغذی و پلاستیکی با متوسط قیمت بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است . دامنه قیمت لوسترهای فلزی و پارچه ای بالاتر و بین ۵۰۰ هزار تا ۱۰ میلیون تومان و برای لوسترهای کریستالی ، ریسه ای و چوبی حتی تا ۱۰۰ میلیون تومان هم می رسد .
اما با توجه به اینکه در حال حاضر فراگیرترین انتخاب برای خرید لوستر ؛ لوسترهای LED و SMD هستند ، شما می توانید با هزینه ای بین ۸۰۰ هزار تومان تا حدود ۴ میلیون تومان یکی از انواع طرحهای مدرن و امروزی آن را خریداری نمائید .

برای خرید لوستر چه چیز دیگری را باید بدانید ؟
اول از همه ، ابعاد اتاق را در نظر بگیرید . لوستر نباید فضای داخلی را بیش از حد بگیرد ، همچنین نباید در یک فضای خیلی بزرگ بسیار کوچک بنظر برسد چراکه در این حالت ، لوستر علاوه بر اینکه عامل زیبایی نیست قادر نخواهد بود به درستی روشنایی اتاق را تنظیم کند .
برای انتخاب اندازه ایده آل لوستر ، مقدار عرض و طول اتاق بر حسب متر ، در ۱۰ ضرب شود . بنابراین شما قطر لوستر را به سانتیمتر خواهید داشت .
نکته مهم دیگر رنگ اتاق است . بهتر است برای لوستر رنگی انتخاب نمائید که « رنگ دوم » در طراحی فضای داخلی باشد ، اما این یک الزام نیست . توصیه می شود لوستر موجود در اتاق با کاغذ دیواری و پرده ها ترکیب شود . اگر انجام این کار دشوار است ، بهتر است یک شیشه خنثی یا لوستر کریستالی انتخاب نمائید .
هدف از اتاق نیز بسیار مهم است ، زیرا در مناطقی با رطوبت بالا الزامات خاصی به لامپ ها تحمیل می شود . در حمام به ندرت لوستر کریستالی بزرگی مشاهده می کنید . برای چنین محیط هایی ، گزینه های سقفی و دیواری با شاخه های خنثی مناسب تر است . در این حالت باید به برچسب زدن وسایل موردنظر توجه کنید . بهترین حالت برای قرار دادن لامپ در فاصله ۴ متر از منابع بخار و آب ( علامت گذاری IPx1) است . برای لامپ هایی که نزدیک به حمام یا دوش قرار می گیرند تا ۱ونیم متر از منابع بخار و آب ( علامت گذاری IPx4 ) و برای حالت ضد آب و فرورفتن در دوش یا آب ( علامت گذاری IPx7) مشخص شده است .
بنابراین ، خرید یک چراغ آویز یا لوستر اگر به درستی انجام شود قادر به تکمیل و تزئین فضای داخلی اتاق خواهد بود ، سبک طراحی اتاق را تکمیل و فضای داخلی با حس راحتی بیشتری را ایجاد می کند . با دانستن تمام موارد بیان شده و در نظر داشتن تمامی نکات و همچنین آشنایی با برند ها ، تولیدکنندگان و فروشندگان معتبر می توانید در خرید لوستر بهترین انتخاب را داشته باشید و تا سالها از تغییر طراحی روشنایی فضای داخلی منزل یا اتاق خود بی نیاز باشید .
برای یک انتخاب صحیح و متناسب با فضای داخلی اتاق یا دفتر خود می توانید با کارشناسان فروش ما در نور لوستر تماس بگیرید تا به رایگان و با کمال افتخار پاسخگو و مشاور شما باشند .

مطالعه بیشتر !