لوستر ال ای دی

لوستر ال ای دی | فروشگاه آنلاین نور لوستر

لوستر ال ای دی ( لوستر LED ) | لوستر اس ام دی ( لوستر SMD )

لوستر ال ای دی و اس ام دی ( LED و SMD ) :

امروزه برای خرید لوازم روشنایی از جمله خرید لوستر علاوه بر فاکتور هایی مانند قیمت لوستر ، شکل ، ابعاد ، جنس و … ؛ میزان انرژی مصرفی و نوردهی هم با توجه به گسترش فرهنگ صرفه‌جویی در مصرف انرژی و بالا بودن هزینه‌های برق مصرفی در هنگام خرید از فروشگاه ها و از جمله فروشگاه لوستر حائز اهمیت است . فناوری ساخت لامپ های ال ای دی و اس ام دی ( لامپ LED و SMD ) بدان جا رسیده است تا به ساخت انواع چراغ ، لوستر و … با ویژگی مصرف برق بسیار پایین و نوردهی بالا بپردازد . در لوستر های ال ای دی عموما از لامپ LED و سرپیچ استفاده می شود .

 

مدل های لوستر ال ای دی و اس ام دی :

ساخت لوسترهای LED و SMD به صورت مدل سقفی است . این دسته از لوستر ها دارای یک سینی معمولاً با جنس استیل شفاف است که قسمت به اصطلاح لوستر آن با طراحی ویژه انجام شده برای آن لوستر بر روی آن سوار شده و سینی به وسیله بست های زیرکار مستقیماً به سقف متصل می‌گردد .

 

ویژگی های ظاهری لوستر ال ای دی :

لوستر ال ای دی به دلیل داشتن ویژگی های نوین نسبت به سایر مدلهای لوستر همواره مورد توجه خریداران بوده است . امکانات و ویژگی هایی مانند دارا بودن ریموت کنترل ، تنوع نوری و همچنین تنوع ساخت بسیار زیاد در کنار مصرف برق پایین تر نسبت به سایر لوستر ها .

کریستال لوستر که در این دسته استفاده می گردد از نوع شفاف و با ارتفاع پنج و نیم سانتی متری است که این مورد باعث می‌گردد تا نور بیشتر همراه با یکنواختی حداکثری فراهم آید .

لوستر های ال ای دی با ترکیب زیبای استیل آینه ای ، کریستال های شفاف و لامپ های سه حالته ، زیبایی چشم نوازی را به محیط داخلی شما خواهد بخشید . این لوستر ها ساخت های بسیار متنوعی دارند از جمله تغییر سایز سینی ، افزایش یا کاهش تعداد شاخه های لوستر و همچنین ساخت به صورت دو یا چند طبقه که همین امر باعث می‌شود این دسته از لوستر ها مناسب همه فضاها از جمله آشپزخانه ، اتاق خواب ، پذیرایی ، سالن های کنفرانس و حتی لابی هتل ها باشد .

لامپ های لوستر ال ای دی :

مهمترین نکته در انتخاب نوع و اندازه لوستر ، میزان روشنایی آن می باشد ، که آیا این لوستر تولید شده فضای مورد نظر را روشن خواهد نمود یا خیر . برای این نکته نوع و تعداد لامپ مصرفی که روی لوستر نصب می‌گردد بیشترین تاثیر را دارد و همین نکته موجب می شود تا شناخت لامپ ها ضروری به نظر برسد . به همین منظور در اینجا به بررسی لامپ ال ای دی می‌پردازیم :

** لامپ ال ای دی :

دیود نورافشان ( Light-Emitting Diode ) یا همان لامپ ال ای دی یک قطعه الکترونیکی از دسته دیود ها می باشد . این دیودها دوپایه آند و کاتد دارند و لامپ های ال ای دی تک رنگ هم مانند همین دیود ها دارای دو پایه هستند ، در حالیکه لامپ های ال ای دی چند رنگ ، یک پایه مشترک کاتد و به ازای هر رنگ یک پایه آند دارند .

لامپ های ال ای دی در ابتدا بیشتر به عنوان یک چراغ تک رنگ و به رنگ قرمز در دستگاه‌های الکترونیکی کاربرد داشتند . اما به دلیل مصرف بسیار پایین برق نسبت به سایر لامپ ها و همچنین طول عمر بسیار بیشتر از مدل های مشابه و همچنین یافتن فناوری جدید که به تولید ال ای دی هایی با رنگ های متفاوت و متنوع انجامید به تدریج توانستند جای خود را در صنایع روشنایی باز نمایند .

* طول عمر لامپ ال ای دی ( LED ) :

طول لامپ های ال ای دی بین ۵۰ تا ۶۰ هزار ساعت است که اصلا قابل مقایسه با سایر مدلهای لامپ نمی باشد و از طرفی تعداد دفعات روشن و خاموش شدن لامپ هم تاثیری در این طول عمر ندارد و تنها به مدت زمان روشن ماندن لامپ ال ای دی بستگی دارد در صورتی که در سایر مدلها در اثر خاموش و روشن شدن های متوالی عمر کاهش می یابد .

* بازدهی لامپ ال ای دی ( LED ) :

بازدهی لامپ های ال ای دی بسیار بیشتر از لامپ های رشته ای می باشد و این از بزرگترین مزیت های لامپ های ال ای دی است . به زبان ساده یک لامپ ال ای دی با مصرف ۶ وات معادل یک لامپ با مصرف ۶۰ وات نوردهی دارد و این بدان معناست که لامپ های ال ای دی ۱۰ برابر توان مصرفی خود بازده نوری دارند .

* نقطه ضعف لامپ ال ای دی ( LED ) :

نقطه ضعفی که می توان برای لامپ های ال ای دی در نظر گرفت شاید قیمت بالای آنها نسبت به سایر لامپ های رشته ای باشد که آن هم با در نظر گرفتن مصرف پایین و طول عمر زیاد می‌تواند تا حدودی توجیه شود . همچنین وجود مواد مضر همچون سرب و آرسنیک در لامپ های ال ای دی همواره مورد بحث است که کارشناسان امروزی در حال برطرف کردن این مشکل در لامپ های ال ای دی می باشند .

خرید لوستر ال ای دی :

نور لوستر به دلیل ارتباط مستقیم با تولیدکنندگان و واردکنندگان مدل های مختلف لوستر ، همواره دارای قیمتی بشدت رقابتی با سایر عرضه کنندگان لوستر می باشد . شما می توانید برای خرید لوستر در انواع مدل ها و از جمله لوستر ال ای دی به نور لوستر اعتماد نمائید چرا که هدف ، کسب رضایت حداکثری خریداران با شعار همیشگی « تجربه یک خرید اینترنتی لذت بخش » می باشد .