لوستر ریسه ای

لوستر ریسه ای | فروشگاه آنلاین نور لوستر

لوستر ریسه ای  مدرن ، زنجیر رندومی و کریستالی

لوستر ریسه ای :

لوستر ریسه ای از دسته لوسترهایی است که با تعداد زیادی کریستال های جذاب و شفاف وبا ساخت های آویز مانند و آبشاری در میان انواع مدل لوستر برای هر فضایی با ارتفاع بلند معجزه می کند . هنگامی که برای خرید لوستر به یک گالری برق ویا یک فروشگاه لوستر سر می زنید غیر ممکن است لوستر های ریسه ای با طراحی و کریستال های جذاب ، شما را مجذوب خود ننماید . تنها عاملی که شاید برای خرید این مدل از لوسترها شما را سست نماید قیمت لوستر است که در این دسته از لوستر کمی بالاتر است .

معمولا شکل ظاهری لوستر های ریسه ای با آویزهای کریستالی آن که بوسیله سیم های نازک نامرئی به پایه فلزی متصل است در ذهن تداعی می شود درست مانند دسته لوستر مدرن با طرح آویز . سایزبندی این لوسترها با توجه به ابعاد سینی آن بیان می شود . کفی ، سیم ها و اتصالت این لوسترها همگی از جنس استیل ضد زنگ با ضخامت مناسب می باشد . کریستال های این دسته از لوستر ها از نوع درجه یک می باشد که در رنگ های مختلف تولید و قابل سفارش است .

نوردهی لوستر های ریسه ای مانند لوستر ال ای دی ویا لوستر اس ام دی به وسیله لامپ های LED و SMD که به  رنگ های سبز ، زرد ، آبی ، سفید و قرمز تولید می شود ، صورت میگیرد . در هنگام خرید این دسته از لوسترها باید به ویژگی های همچون طرح لوستر ، حجم و ارتفاع آن دقت نمود . در این دسته از لوسترها قیمت لوستر بر اساس تعداد ، نوع و ارتفاع کریستال ها تعیین می شود .

انتخاب مدل لوستر ریسه ای :

هنگامی که صحبت از لوستر می‌شود اولین نکته‌ای که باید به آن توجه نمود  فضایی است که لوستر برای آن خریداری می شود . منظور از فضا ابعاد و محیط اتاقی است که لوستر قرار است در آن نصب گردد . قبل از آنکه به خرید لوستر اقدام نمایید باید بدانید که دکوراسیون داخلی شما با چه نوع طراحی داخلی ایجاد شده است ، ارتفاع سقف آن چقدر است ، میزان روشنایی مورد نیاز برای آن چه میزان است و نکاتی دیگر که همگی قبل از اقدام برای خرید لوستر مهم هستند . و اما باز هم مهمترین نکته برای خرید لوستر همان طور که گفته شد سبک دکوراسیون است .

برای مثال هیچ کس لوستری که در اتاق خواب استفاده نموده است را در اتاق پذیرایی خود نیز استفاده نمی‌کند چرا که برای هر مدل لوستر یک فضا مناسب است و به چشم می‌آید و برای سایر فضاها  نه تنها چشم نواز نخواهد بود بلکه آزاردهنده هم می باشد .  و یا مثال دیگر اینکه اگر در اتاقی با ابعاد بسیار بزرگ از لوستر سقفی و کوچک استفاده نماییم ، لوستر نصب شده یا اصلا دیده نمی شود و یا حتی ظاهر زشت و زننده ای خواهد داشت .

فضاهای مناسب نصب لوستر ریسه ای :

لوستر های از این دست چون معمولاً ساختی با ارتفاع بلند دارد برای لابی هتل ها ، پله گرد ها ، سالن های کنفرانس و مکان هایی از این دست استفاده می شود که به دلیل دارا بودن کریستال هایی بسیار درخشان و ساختاری آبشاری و زیبا همواره چشم نواز بوده و نوردهی بسیار مناسبی دارد .

لوستر های ریسه ای با ساخت هایی از بسیار کوچک تا ساخت هایی بسیار بلند و با ارتفاع های چهار یا پنج متری و عرض های سه یا چهار متری تولید می شوند .  از مدل‌های لوستر ریسه ای با ابعاد بزرگ بیشتر در مساجد و مکان های مذهبی استفاده می نماید تا علاوه بر جذابیت ، نوردهی مناسبی را ایجاد نمایند .

دکوراسیون و طراحی فضای مناسب لوستر ریسه ای :

معمولاً عواملی از تجهیزات داخل محیط خانه که در نوع دکوراسیون تاثیرگذارند و سبک طراحی دکوراسیون داخلی منزل را تعیین می‌نمایند مدل و سبک کاغذ دیواری ، در و پنجره ها ،  نوع جنس و چینش مبلمان و میز و صندلی های منزل و این دست از اثاثیه های منزل می باشد .

در مورد لوستر هم ، تقریباً می‌توان گفت جنس مواد اولیه ای که در لوستر استفاده شده است سبک آن را مشخص می نماید . برای مثال در بیشتر موارد لوسترهایی که از کریستال های درشت و بدنه فلزی از جنس برنج یا مس استفاده می نمایند و ساخت های منظم و یکپارچه ای دارند لوستر های کلاسیک هستند که برخی از طرح های این مدل از لوستر هم در همین دسته قرار می گیرد ولی در مقابل لوسترهایی که ساختار بسیار نامنظم دارند و از قوانین خاصی در طراحی خود بهره نمی برند و همچنین در عین سادگی ، زیبایی چشم نوازی دارند لوستر مدرن هستند .

نکته دیگر آنکه در هنگام خرید این سبک از چراغ آویزها باید توجه نمود که سبک و طراحی تجهیزات روشنایی که به دیوار های منزل متصل هستند با طراحی و ساخت ریسه ای همخوانی و هماهنگی داشته باشیم . هنگامی که می‌گوییم سبک لوستر ریسه ای منظورمان همان سبک کریستالی است چراکه استفاده از کریستال ها و ساختاری معمولاً رندومی جزء لاینفک لوستر های ریسه ای است .

نکات مهم قبل از خرید لوستر ریسه ای:

قبل از آنکه به خرید لوستر اقدام نمایید باید بودجه مصرفی خود را تعیین نمایید تا با توجه به بودجه خود بدانید قیمت لوستر انتخابی شما تا کجا می تواند باشد . لوستر ریسه ای در بازه‌های قیمتی متفاوتی وجود دارد ، از قیمت‌های چند ده هزار تومانی تا قیمت های چند ده میلیون تومانی همه و همه در بازار و در هر فروشگاه لوستر موجود است .

پس از تعیین بازه قیمتی لوستر مناسب و تعیین سبک دکوراسیون ، نکات ریز دیگری هم هستند که بهتر است به آنها توجه نمایید .  ابتدا همانطور که گفته شد ارتفاع سقف خود را مد نظر داشته باشید چرا که لوستر های ریسه ای ، لوسترهایی با ارتفاع بلند هستند و برای فضاهایی با سقف کوتاه اصلا مناسب نمی باشد .

نکته بعدی ، لامپ های لوستر هستند .  به تعداد لامپ ها و نوع لامپ هایی که برروی لوستر قرار دارد ، دقت نمایید چرا که این لامپ ها قرار است تا حدی روشنایی محیط مد نظر شما را تامین نمایند

نکته دیگر نظافت و تمیز کردن لوستر است .  هرچه لوستری که انتخاب می نماید ساختار پیچیده تر و کریستال های ریزتر ویا  به طور کلی ساختی ظریف‌تر داشته باشد ، پاک نمودن و تنظیف آن سخت تر و وقت گیر تر است .  اگر از آن دسته افرادی هستید که وقت کافی و یا حوصله تمیز کاری ندارید ، لوستر های شلوغ و ظریفی همچون این دسته از لوسترها را اصلا به شما پیشنهاد نمی کنیم .